חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לבית המשפט מוגשת מעת לעת תביעת לשון הרע של אדם, או עסק החש נפגע עקב פרסום מעשים שונים שלו שגררו השלכות שונות. לשון הרע יכול להתבצע בשיחה בכתב או בעל פה עם אדם אחר בפרסום ציבורי באחת המדיות, בשימוש בחיקוי או איור פוגע, צליל, תנועה וכו' .

במקרים רבים נאמר שמו של האדם ולכן הוא מגיש תביעת לשון הרע. אך קיימים גם מקרים שבהם השם אינו מוזכר אך הרמזים הרבים הנאמרים סביב העניין, חושפים את האמת על מי מדובר.

ייעוץ משפטי מומחה בתביעות לשון הרע

אדם המרגיש שנפגע ממהלך כזה או אחר כיוון שבוצע נגדו מעשה לשון הרע, חייב להתייעץ עם עורך דין לשון הרע כדי לוודא שתיאור השתלשלות העניינים והמקרה מתאימים לקטגוריה של תביעת לשון הרע.

המטרה היא לגבש הוכחות וראיות שיוכיחו מעל לכל ספק שהפרסום שעליו מדובר אם נאמר בעל פה הצליח להגיע לפחות לאדם אחד נוסף ואם מדובר על פרסום בכתב, עורך דין לשון הרע חייב להוכיח כי לפחות אדם נוסף אחד קרא את הפרסום המוזכר. כלומר העילה להגשת תביעה היא שאנשים נוספים מלבד האדם הספציפי שהוא נשוא המקרה, ראו או שמעו את הפרסום והסיקו מכך מסקנות שונות.

הגשת תביעה

הנפגע, פונה לקבלת ייעוץ משפטי לשון הרע. לאחר בדיקה מדוקדקת של פרטי המקרה הם מחליטים אם יש עילה ואם כדאי להגיש באמצעות יועץ המשפטי זה כתב תביעה נגד מי שפרסם את לשון הרע.

חשוב לשכור עורך דין לשון הרע מיומן ומנוסה מאד שיבצע את המהלכים הנחוצים באופן מהיר ונחרץ ויגבה שכר טרחה הוגן.

לשון הרע הוא מידע שאדם רשם כהודעה כתובה בווטס אפ, או העביר את המידע לאתר אינטרנט מסוים, דף פייסבוק, רשת טלוויזיה, עיתון, תחנת רדיו וכו' .גם מי שעובד בתחומי התקשורת הללו והעורך המקצועי במקום שאישר את העלאת הכתבה לרשת, ייתבע אף הוא.

על פי החוק אפשר להגיש תביעה מסוג זה עד שבע שנים מיום המקרה. אם מדובר באדם שנפטר במהלך ששת החודשים הראשונים שלאחר המקרה, יוכלו בני משפחתו בקרבה ראשונה קרי ילדיו בן או בת הזוג והוריו לתבוע את מי שביצע את לשון הרע.

עורך דין לשון הרע

ייעוץ משפטי

ייעוץ משפטי לשון הרע הוא תחום ייחודי המצריך ידע רב לגבי אופן ההתנהלות הרצויה של עורכי הדין בנישה מיוחדת זו. זו הסיבה שחשוב לבחור עורך דין מומחה שקיבלתם עליו חוות דעת טובה על מקצועיותו ועל הידע הרב שלו בתחום זה כיוון שהוא מתמחה בסוג תביעות של לשון הרע לאור העובדה שהוא מכיר את מכלול ההתנהלות במקרים המיוחדים הללו.

הוכחת לשון הרע

הוכחת לשון הרע אינה משימה קלה לביצוע ויש צורך להחתים על תצהירים כמה אנשים שראו, שמעו או נחשפו לפרטי המקרה. התצהירים אמורים להיות חדים, בעלי עובדות מובהקות המוכיחות מעל לכל ספק כי אכן הפרסום הגיע לאזניהם או לעיניהם.

פשרה בין הצדדים הניצים

בעקבות העומס הרב הקיים בבתי המשפט ברחבי הארץ, ממליץ עורך דין לשון הרע להגיע לפשרה בין הצדדים טרם ההגעה לערכאות כיוון שגם שם יבקש השופט מהצדדים לבצע הליך גישור ורק אם הוא לא יצלח להמשיך את הדיונים בבית המשפט.

לכן בתיקים רבים מבצעים הליך גישור פרטי, מגיעים להסכמות וחותמים על הסכם הגישור. אם הצדדים כבר החלו התנהלות בבית המשפט, יוגש ההסכם שנחתם לבית המשפט כדי לקבל תוקף של פסק דין

Our goal is to help people in the best way possible. this is a basic principle in every case and cause for success. contact us today for a free consultation. 

Practice Areas

Newsletter

Sign up to our newsletter