חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עורך דין דיני תחרות והגבלים עסקיים

דיני הגבלים הם בעלי חשיבות עליונה בעולם העסקי; למרות שהשוק בישראל הוא שוק חופשי, הגבלים עסקיים עוזרים לשמור על תחרות הוגנת ולמנוע פגיעה בצרכנים תוך שמירה על איזון בשוק החופשי המקומי להבינלאומי.

הגדרת החוק – לשון החוק – "חוק התחרות הכלכלית תשמ"ח 1988

החוק אושר כאמור בשנת 1988 ולמעשה עדכן את החוק ההגבלים העסקיים הישן והמקורי של שנת 1959.

בינואר 2019 יצא תיקון לחוק אשר הרחיב את סמכויות המנהלתיות וכן עודכן שמו ל "חוק התחרות הכלכלית"

החוק מתייחס להגבלים עסקיים כ:

 

המטרה של אותם הגבלים היא למנוע יצירה של קרטלים וכן מונופול לא הוגן שיהיו בידיהם של עסקנים ספורים בלבד. בצד השני של המטבע, נמצאים בעלי עסקים שצריכים לפעול בהתאם לתקנות והחוקים באופן יסודי, וגם להתפתח לאורך השנים. עורך דין תחרות והגבלים עסקיים מלווה בעלי עסקים בתחומים רבים, ומונע מהם מלהגיע למצבים שאין מהם חזור.

הגבלים עסקיים בישראל

כיום ישנה רגולציה בשוק הישראלי שמטרתה לדאוג לצרכן. הרגולציה בשוק החופשי מונעת ניצול לא הוגן של השוק, ובעולם העסקי כיום, חשוב להיות זהירים במיוחד בכל הנוגע למסחר. עבירות על חוק ההגבלים העסקיים עשויות להוביל לתוצאות הרסניות כתוצאה מטעויות שנעשו בתום לב ולא מזדון.

כאשר נמצא שאכן בוצעה עבירה על החוק, בעל העסק שנמצא אשם עומד בפני קנסות כבדים ולעתים אף מעצר בפועל.

מעבר לכך, עסק שהואשם בעבירות על חוק ההגבלים נפגע לטווח ארוך: שמם של בעלי עסקים נפגע כתוצאה מהאשמה בעבירות כאלו ואחרות, מה שמדגיש את החשיבות של ייצוג משפטי הולם.

עורך דין הגבלים עסקיים מסייע בתחומים רבים, לרבות קמעונאות, תעשייה וייצור, תעשיית המזון, מימון ופיננסים, אנרגיה וגז, ועוד. עורך דין הגבלים עסקיים מלווה עסקים מתחילת דרכם כדי למנוע טעויות שעשויות להזיק להם. ייצוג של עורך דין בתחום מאפשר להתנהל בצורה נכונה וחוקית מול הגופים השונים.

בעת ייצוג מול הרשות להגבלים עסקיים, עורך דין מקצועי מספק ייצוג עבור אישורי פעילות לקבוצות, ביצוע הסדרים כובלים ואחד הדברים החשובים ביותר בעולם העסקי – מיזוגים.

עסקאות מיזוגים, כמו זו בין אינטרקיור וחברת בטר – מיזוג הקנאביס הראשון בישראל, כוללות בתוכן אספקטים רבים שצריכים לצאת לפועל באופן מדויק.

התפתחות של עסקים מהסוג הזה וסוגים אחרים נתונה תמיד תחת עינה הבוחנת של רשות ההגבלים העסקיים. לכן, חשוב לדעת כיצד להתנהל במקרים הללו. בנוסף, כאשר עולות אי אילו בעיות בתחום המשפטי-עסקי, חשוב לקבל ייצוג של עורך דין דיני תחרות והגבלים עסקים. עבירות אזרחיות או פליליות בהקשר הזה עלולות להזיק לעסק ולבעליו, ולכן חשוב שיהיה לצידכם עורך דין מקצועי בתחום.

התפתחות עסקית תחת הגבלים

השוק בישראל מאפשר לעסקים להתפתח ולפרוח באופן חסר תקדים. לצד אפשרויות הפיתוח, ישנם הגבלים חוקיים שחובה לעמוד בהם, גם בצעדים הבסיסיים ביותר.

מלבד המורכבות של תמרון בעולם העסקי, חשוב גם לדעת מה המגבלות העומדות על העסק הפרטי שלכם.

ייעוץ וייצוג משפטי מותאם אישית לבעלי עסקים מאפשר להם לתמרן בעולם העסקי בלי לעבור על החוקים והתקנות במדינת ישראל.

בשל העובדה שלכל עסק יש את הדרישות שלו, כך חשוב שיהיה ייצוג מותאם לצרכי העסק.

עורך דין להגבלים עסקיים מעניק שירותי ייעוץ מקצועיים וכן ייצוג משפטי במקרי הצורך

. מדובר בליווי חיוני שלא ניתן לוותר עליו לא רק על מנת לעמוד בחוקים, אלא גם כדי לפרוח בעולם העסקי המורכב כיום.

Our goal is to help people in the best way possible. this is a basic principle in every case and cause for success. contact us today for a free consultation. 

Practice Areas

Newsletter

Sign up to our newsletter